Denizci bir aileden gelen iki kız kardeş olarak 1989’da İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübüne adım attığımız günden bugüne kadar, denizi ve denize dair olanı tutkuyla sevdik.
Karya Yelken’de bu temellerin üzerinde yükselerek hayata geçti.

AYSU PEKSAĞ

Yelken yarışçılığına İskenderun’da optimist ile başlayıp, İzmit Yelken Kulübünde Laser ve Pirat sınıflarında devam ederken, 2004’de Yelken Antrenörlüğü eğitimi aldıktan sonra Gökova Yelken Kulübü, Derince Yelken Kulübü’nde yarış antrenörlüğü, özel yelken eğitim kurumlarında yetişkin eğitmenliği yaptı. 2006’da Türkiye Yelken Federasyonu’nun Yelken Hakemi Eğitimini tamamlayıp, 2019 itibari ile Milli Yelken Hakemi olarak yarış yönetimi kurulu ve protesto kurulu görevlerine ve TYF Yelken Antrenörü ve Yelken Hakemi kursları eğitmenliğine devam etmekte. 2006’da Denizciler Dayanışma Derneği’nin Denizde Arama Kurtarma eğitimlerini tamamlayıp bir süre aktif görevde bulundu. 2011’de TUYEP’in YY5 eğitimlerine katıldı. 2015’de Ticari Yat Kaptanlığı eğitimlerini tamamladı. 2019 TYF Sportsboat Komitesi Yönetim Kurulu üyesi olarak, komite çalışmalarında bulunmaktadır.
2011’den bu yana Karya Yelken’de çalışmaktadır.

1999 Uludağ Üniversitesi Tekstil’den mezun olduktan sonra, 2005 Kocaeli Üniversitesi Felsefe bölümünü derece ile bitirip, 2017 İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamladı. 2020 Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi okudu. 2020 İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri okumakta.

AYÇA PEKSAĞ

Yelken yarışçılığına İskenderun’da optimist ile başlayıp, İzmit Yelken Kulübünde Laser ve Pirat sınıflarında devam etti. 2011’de kurulan Karya Yelken’de yetişkin eğitmenliği ve Karya Yelken İletişim ve Organizasyon’un ağırlıklı olarak tasarım ve medya çalışmalarında bulunmakta.

2006 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım mezunu.

NİHAL AZAP

Yelken yarışçılığına 1986’da İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübünde optimist ile başladı. Uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etti. Lazer sınıfında devam ederken, 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Spor Akademisini kazanarak 1996 da öğretmen olarak mezun oldu. Aynı yıl MEB de öğretmen olarak göreve başladı. Çeşitli dönemlerde MEB de Koordinatör olarak görevlendirildi. Halen Kadıköy Anadolu Lisesinde öğretmenlik yapmakta ve okulda Yelken Kulübünün kurulmasını, öğrencilerin eğitim almasını sağlamakta aynı zamanda Karya Yelkende yetişkin eğitimleri vermektedir.
2016 da Anadolu Üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünü bitirdi.